KURS DLA RODZICÓW

Przygotowanie dzieci do Pierwszej Komunii

Przygotowanie do Pierwszej Komunii to okres wyjątkowy w życiu dziecka i rodziców.

W tym czasie dziecko poznaje wiele prawd wiary, zaczyna żyć głębiej modlitwą i zadaje wiele pytań, które mogą stać się wyzwaniem dla rodziców. 

Dlatego powstał pomysł stworzenia pomocy dla rodziców, którzy chcieliby uzupełnić swoją wiedzę, a jednocześnie dać dzieciom to co najcenniejsze w tym wieku.

Dr Piotr Giertych od 18 lat zajmuje się przygotowaniem dzieci do Pierwszej Komunii. Prócz bezpośredniego kontaktu z dziećmi i rodzicami opracował również inne pomoce dla zainteresowanych, takie jak książki-powieści, które pomagają dzieciom wejść w niezwykły klimat inicjacji chrześcijańskiej (Piotrek i Ania idą do Pierwszej Komunii, Jacek, Kasia i ich Msza), krótki przewodnik dla rodziców (Przewodnik dla rodziców dzieci idących do Pierwszej Spowiedzi i Komunii), a także niniejszy portal, na którym można znaleźć scenariusze lekcji, filmiki, czy pomysły na prezenty.

Jesienią 2022 roku startuje pierwszy kurs dla rodziców, którzy chcą wesprzeć swoje dzieci obok parafialnych czy szkolnych przygotowań do Pierwszej Komunii. Wysyłane co tydzień materiały do pracy z dziećmi, wykłady on-line dla rodziców, czy możliwość zadawania pytań to konkretne pomoce, które sprawią, że rok przygotowań będzie dobrze wykorzystany. Materiały i linki będą wysyłane do osób, które dokonają zapisu i opłacą udział.

Kurs zostanie uruchomiony, jeśli znajdą się rodzice przynajmniej 20 dzieci, którzy chcą wziąć w nim udział.

Koszt kursu: 199 zł/rodziców jednego dziecka.

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do zapisów:

Terminarz spotkań on-line w ramach kursu

- niedziele godz. 21:00 -

25 września

Wprowadzenie do Kursu dla Rodziców

2 października

Wiara i modlitwa

6 listopada

Nadzieja i sakramenty

4 grudnia

Miłość i życie moralne

8 stycznia

Eucharystia – Ofiara Chrystusa

5 lutego

Spowiedź – przebaczenie

5 marca

Miłość małżeńska – tylko dla kobiet

26 marca

Miłość małżeńska – tylko dla mężczyzn

2 kwietnia

Jak rozmawiać z dziećmi o seksualności?

23 kwietnia

Uroczystość – prezenty